• KILKA WAŻNYCH INFORMACJI I DOBRYCH RAD DLA RODZICÓW DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH

• WYPRAWKA MALUCHA – GRUPA I MISIACZKI i GRUPA II ZAJĄCZKI

1. Buciki na zmianę, wygodne antypoślizgowe, które dziecko będzie mogło samodzielnie zdjąć i ubrać, podpisane
            2. Ubranka na zmianę, w podpisanym woreczku, odpowiednie do pory roku
            3. Chusteczki higieniczne w  pudełku
            4. Chusteczki nawilżane
            5. Koc polarowy 160 x 200 oraz mała poduszka po głowę

JAK UBRAĆ DZIECKO

1. spodnie, spódniczki najlepiej na gumkę nie za luźną i nie za ciasną
            2. nakrycie głowy
            3. bluzki z odpowiednio luźnymi rękawami (dzieci myją ręce z podciągniętymi rękawami, aby ich nie zamoczyć, za ciasne rękawy które nie dadzą się podciągnąć sprawią, że dziecku trudno będzie ich nie zmoczyć)
            4. buty wyjściowe łatwe do wkładania, najlepiej zapinane na rzepy

JAK POŻEGNAĆ SIĘ Z DZIECKIEM

1. Zostaw aktualny numer kontaktowy do siebie.!!!!
            2. Jeśli dziecko będzie odbierać ktoś inny niż rodzic, pozostaw pisemne upoważnienie do odbioru dziecka z danymi tej osoby.
            3. Postaraj się pożegnać z dzieckiem czule, ale jak najkrócej, nawet jeśli płacze.
            4. Zapewnij dziecko, że je kochasz, że przyjdziesz np. po obiedzie, dotrzymuj danego słowa, ustal sobie formę pożegnania odprowadź do sali i wyjdź z przedszkola.
            5. Nauczyciel zawsze przekaże Ci wiadomość o adaptacji Twojego dziecka.
            6. Uwierz – każdy pierwszy raz jest trudny. Maluch na adaptację potrzebuje czasem nawet 2 miesiące.
            7. Można w początkowej fazie adaptacji odbierać dziecko wcześniej, na przykład po zupie o godzinie 12.

• Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci nowoprzyjętych.

• Zapraszamy Rodziców/Opiekunów prawnych (po jednej osobie od dziecka) dzieci nowoprzyjętych od 1.09.2022r. do naszego Przedszkola na spotkanie organizacyjne w dniu 30 sierpnia 2022r. (wtorek) o godz. 15.00.

Podczas spotkania omówione będą ważne sprawy organizacyjne.

Zabawy adaptacyjne dla dzieci odbędą się po spotkaniu organizacyjnym.