Nawigacja

Grupa 1 Grupa 2 Grupa 3 Grupa 4 Grupa 5 Grupa 6 j. angielski rytmika ciekawostki wiosenne

Zabawy i zajęcia wychowawczo-dydaktyczne online

Grupa 3

Kontakt z nauczycielkami:

lborkowska@pp28.resman.pl

aniemczycka@pp28.resman.pl

Zajęcia dla grupy

4.05.-08.05. 2020r. Temat tygodnia: Łąka w maju

 

04.05 ( poniedziałek)

1. Dzisiejszy dzień zaczynamy kochane przedszkolaki  od zagadek.

Zielony dywan, a na nim kwiatów tyle
Piją z nich nektar pszczoły, osy i motyle
.
(łąka).

 

Wiosną i latem się pojawia,                                          

kiedy ranek nastaje.                                                       

Je kropelki są na kwiatkach,                                                                                                       

listkach i na trawie. ( rosa)

 

Na niebie jej barwy

pięknie się mienią.

Jak most ogromny

łączy niebo z ziemią ( tęcza)

 

Błyszczy na jej plecach

Płaszczyk czerwony,

czarnymi kropkami

pięknie ozdobiony. ( biedronka)

 

Ma barwne skrzydła,

fruwa nad łąką

i bardzo lubi,

gdy świeci słonko. ( motyl)

 

Jak się ten owad nazywa?

przez cały dzień pracuje.

na plecach nosi ciężary,

kopiec wielki buduje. ( mrówka)

 

2. Poniżej umieszczamy zdjęcia łąki oraz jej mieszkańców . Zadaniem dzieci jest opisanie w kilku zdaniach co widzą na fotografiach.

3. A teraz czas na  zapoznanie się z treścią wiersza I. Salach „Łąka”. A następnie prosimy dzieci  o omówienie wiersza poprzez zadanie przez Rodzica kilku pytań do tekstu.

 "Łąka tylu ma mieszkańców                                            
 zwierząt, roślin kolorowych.
Tu motylek, a tam pszczółka
tutaj kwiatek – o różowy
Z kopca wyszedł krecik mały
obok niego idzie mrówka.
Na rumianku w krasnej sukni
przycupnęła boża krówka
Nad tą łąką kolorową
bal wydały dziś motyle.
Zapraszają wszystkie dzieci
więc zatańczmy z nimi chwilę."Pytania do wiersza:
- O czym był wiersz?
- Jakiego koloru była łąka?
- Jakie zwierzęta wystąpiły w wierszu?
- O jakich roślinach jest mowa w wierszu?
- Co wydały motyle nad łąką?
- Kogo zaprosiły motyle na bal?

Poniżej umieszczamy linki do obejrzenia, które związane są z dzisiejszym tematem:

       https://www.youtube.com/watch?v=LKLf5EN1Ff4  

       https://www.youtube.com/watch?v=bgmm4e9ARw4  

 5. Ruch to zdrowie a wiec teraz zapraszamy Was aby skorzystać z poniższych propozycji i troszeczkę się poruszać.

*Lustro-   rodzic siada z dzieckiem po turecku naprzeciwko siebie. Dziecko naśladuje wszystkie ruchy dorosłego ( wkręcanie żarówki, kiwanie głową na boki, rysowanie w powietrzu kółek rękami ) następnie zamiana ról.

* Wyścig żółwi- wsypujemy groch do woreczka na mrożonki. Następnie ustawiamy się na mecie w pozycji na czworaka ( mama, tato , rodzeństwo też mogą). Każdy zawodnik na plecach ma balast w postaci woreczka. Każdy porusza się na czworaka najszybciej jak potrafi. Gdy woreczek spadnie zaznaczamy to miejsce np. sznureczkiem. Zaczynamy jeszcze raz próbując dojść za każdym razem jak najdalej.

*Powódź- dzieci chodzą swobodnie po mieszkaniu. Na umówiony sygnał chronią  się przed powodzią, siadając w dowolnym miejscu, tak by żadna część ciała nie dotykała podłogi.

* Mistrz równowagi- dziecko siada w siadzie skrzyżnym i układa książeczkę na głowie. Następnie próbuje wstać tak, aby przedmiot nie spadł. Druga wersja dziecko chodzi z książką na głowie starając się aby książka nie spadła.

6. Praca plastyczna pt. ,, Majowa łąka”

* Propozycja I: potrzebne będą: farby, plastikowy widelec, kartka biała. Malujemy widelec dowolnym kolorem farby( to nasze kwiatki) i odbijamy go na białej kartce, trawę  robimy poprzez pomalowanie

Propozycja II. Potrzebne będą: nożyczki, klej, papier kolorowy.

05.05. (wtorek)

                                                                Pszczoła                             

Dziś przedszkolaki dowiedzą się jak zbudowana jest pszczoła, jak wygląda, jak się rozwija, jakie znaczenie ma w naszym życiu oraz jak powstaje miód.

 

 1. Przedszkolaki oglądają zdjęcia umieszczone  poniżej i wraz z Rodzicem próbują je omówić.

 

Zdjęcie rozwoju pszczoły      

 1. Oprócz pszczoły możemy również zobaczyć pasiaste owady i niektóre z nich mogą być niebezpieczne. O ile trzmiel jest raczej łagodny , to spotkanie z osą czy szerszeniem może być bardziej  niebezpieczne. Są to owady, które mogą być agresywne, zwłaszcza gdy jesteśmy w pobliżu ich gniazda lub jeśli odganiamy ich od jedzenia ( np. słodkich napojów). Dlatego latem trzeba uważać jeśli chcemy jeść na polu owoc czy słodycze lub pijemy napój ( osy mogą wchodzić do butelek ze słodkimi napojami, trzeba uważać, by nie wypić ich razem z napojem).

Trzmiel                                             Osa                            Szerszeń

Bzyg- jest niegroźną muchą, która nie ma nawet żądła. Wygląd bzyga to kamuflaż czyli przebranie. Choć jest zupełnie niegroźny, to dzięki paskom inne zwierzęta myślą, że jest groźny  i może użądlić. Dzięki temu bzyg jest bezpieczny , bo nie jest atakowany.

Bzyg

 1. A teraz zapraszamy Was do zapoznania się z treścią  bajki pt. ,,Bajka o pszczołach i Matce Naturze”.  Spróbujcie odpowiedzieć na pytania umieszczone poniżej.

Dawno, dawno temu pszczele rodziny mieszkały w lasach, w starych, dziuplastych drzewach. Od wiosny aż do jesieni pszczoły codziennie pracowały. Szukały kwiatów, a gdy je znajdowały, spijały ich nektar     i zbierały pyłek. Nadmiar tego, co udawało im się zebrać, przerabiały na miód. Przez całą zimę, gdy cała przyroda przykryta była śniegiem, pszczoły nie opuszczały swego gniazda, a przetrwać mogły dzięki zapasowi miodu, którym się odżywiały.

Zdarzyło się jednak, że ludzie zauważyli, że pszczoły gromadzą w swoich dziuplach pyszny, słodki miód i zaczęli go im wykradać. Pszczoły nie mogły bronić się przed ludźmi, ani ich w żaden sposób przestraszyć, bo w tych dawnych czasach nie miały żądeł i były całkiem bezbronnymi owadami. Niestety, wskutek tego, co robili pszczołom ludzie, zdarzało się, że pozbawione zapasu pokarmu pszczoły musiały głodować, a niektóre nawet umierały zimą z głodu. Z roku na rok sytuacja była coraz gorsza. Pomimo, że pszczoły pracowicie zbierały pyłek i nektar i produkowały tak dużo miodu, jak tylko mogły, ludzie ciągle okradali je i coraz więcej pszczelich rodzin zamierało.

W jednej dziupli, w pszczelej rodzinie mieszkała sobie mała pszczółka. Miała na imie Apisa. Była pracowita, podobnie jak inne pszczoły, ale bardzo martwiła się, że nawet jeśli pszczoły z jej rodziny zmagazynują dużo miodu na zimę, to przyjdą ludzie i go zabiorą, a ją i jej krewnych będzie czekał głód, a może nawet śmierć. Słyszała już, ze zdarzało się to w innych pszczelich rodzinach. Z dnia na dzień Apisa była oraz smutniejsza i markotna, aż w końcu zauważyła to pszczela Królowa. Wezwała ją do siebie i zapytała o przyczynę zmartwienia. Gdy Apisa wyjaśniła, co tak bardzo ją trapi, Królowa westchnęła i smutno powiedziała:

- niestety, obawiam się, że nic nie możemy zrobić. Jeśli przyjdą ukraść nasz miód, to nie będziemy miały jak się bronić. Oni o ty, wiedzą i wcale się nas nie boją. Ale może będziemy miały szczęście i ludzie nie wypatrzą naszego gniazda w dziupli, i nie zabiorą naszego miodu. To nasza jedyna nadzieja.

- Ale Królowo- odezwała się Apisa- a jeśli jednak ludzie znajdą nasze gniazdo? Czy na pewno nic nie możemy zrobić? Nie ma jakiegoś sposobu, byśmy mogły bronić naszego miodu?- dopytywała Apisa. Królowa ponownie westchnęła i odparła:

- Ja nie znam takiego sposobu i nie jestem w stanie nic zrobić. Ale…- Królowa zawahała się, ale kontynuowała- być może Matka Natura mogłyby  nam jakoś pomóc. Jednak droga do niej jest bardzo długa i pełna niebezpieczeństw. Nie mogę narażać żadnej pszczoły na takie ryzyko.

- Ależ Królowo! Ja polecę! – zawołała Apisa- Umiem bardzo szybko lecieć, jestem mała, więc nikt mnie nawet nie zauważy. Dam sobie radę. Polecę do Matki Natury po pomoc!- upierała się dzielna pszczółka. Królowa długo nie zgadzała się na pomysł Apisy, jednak ta była bardzo uparta i ciągle prosiła o zgodę. W końcu Królowa uległa jej prośbie i zgodziła się, a Apisa wyruszyła w podróż. Leciała bardzo, bardzo długo. Dotarła do miejsc, w których nie była nigdy wcześniej. Była coraz bardziej zmęczona i gdy już traciła nadzieję, że uda jej się dolecieć do celu, ujrzała domek Matki Natury i po chwili była na miejscu. Matka Natura była nieco zaskoczona niespodziewanymi odwiedzinami pszczółki, ale była bardzo miła. Zaprosiła Apisę do swojego domku i poczęstowała pysznymi owocami. Zaciekawiona zapytała o cel wizyty          i uważnie wysłuchała, jakie obawy mają pszczoły. Gdy pszczoła skończyła swą opowieść, Matka Natura powiedziała:

- Może uda mi się wam pomóc. Dam Ci magiczną różdżkę, która sprawi, że na końcu waszych ciał wyrosną ostre żądła. Będziecie mogły się nimi bronić, jeśli ktoś was zaatakuje. Ale uważajcie, bo użądlić będziecie mogły tylko jeden raz w życiu, a potem umrzecie. Nie żądlcie więc bez potrzeby. Wybierzcie najsilniejsze i najodważniejsze spośród was, niech one będą żołnierzami, broniącymi całej rodziny w razie niebezpieczeństwa. Mam nadzieję, że taka zmiana spowoduje, że ludzie przestaną kraść wasz miód, mają przecież tyle innego jedzenia!

Apisa podziękowała, wzięła różdżkę, pożegnała się z Matką Naturą i ruszyła w drogę powrotną do swojego gniazda. Gdy wróciła, po kolei dotykała każdą pszczołę magiczną różyczką                i każdej wyrastało żądło. Apisa dokładnie przekazała wszystkim pszczołom informację o tym, że skorzystać z żądła mogą tylko raz w życiu, a wszystkie pszczoły zgodziły się, że nie będą nikogo żądlić bez potrzeby, a jedynie wtedy, gdy będą musiały bronić swojego gniazda, Królowej i miodu.

I tak się pewnego dnia zdarzyło, że ludzie przyszli do pszczelego gniazda i chcieli ukraść pszczołom miód. Byli bardzo zaskoczeni gdy pszczoły zaczęły się bronić żądląc ich boleśnie        i bardzo szybko uciekli. Wiele pszczół tego dnia poniosło bohaterską śmierć w obronie miodu, ale zapas na zimę został uratowany i pszczoły miały co jeść aż do wiosny. Jednak ludzie ciągle pamiętali smak pysznego, słodkiego miodu i zastanawiali się, czy mogliby go jakoś uzyskać. To, co sami wyprodukowali, nawet nie przypominało prawdziwego miodu. Wiosną, gdy kwiaty i drzewa w ogrodach zakwitły, ludzie zbudowali więc małe, drewniane domki – ule. Zaprosili pszczoły, by się tam wprowadziły, a pszczoły chętnie to zrobiły, bo wokół uli było mnóstwo kwiatów, gdzie mogły zbierać nektar i pyłek. Ludzie pilnowali uli i mieszkających w nich pszczół, dbali, by wokół nie brakowało kwiatów i by pszczołom nie działa się krzywda. W zamian za to jesienią pszczoły pozwalały ludziom wziąć część swojego miodu tak, by im nie zabrakło pokarmu przez zimę, ale by i ludzie mogli go trochę zjeść.

 

Pytania:

 • Czy pszczoły żądlą dla zabawy lub ze złości?
 • Czy pszczoła może użądlić wiele razy?
 • Co dzieje się z pszczołą, gdy użądli?
 • W jakich sytuacjach pszczoła może użądlić?
 • Co pszczoły zbierają w kwiatach i w jakim celu?

4.Jak powstaje miód – opowiedzcie historyjkę na podstawie umieszczonych poniżej zdjęć.

  

A teraz zapraszamy do oglądnięcia materiału edukacyjnego jak powstaje miód, ciekawe czy Wasza historyjka będzie zgodna z tym co usłyszycie w nagraniach.

https://www.youtube.com/watch?v=-borL7XIPeY   jak to się robi- Miód

https://www.youtube.com/watch?v=ZK8dP_cS3jE  jak powstaje miód

5.Ruch to zdrowie a więc zapraszamy do ćwiczeń. Poniżej zamieszczamy link:

https://www.youtube.com/watch?v=j4EiXelSTkI

 

6.,,Wesoła Pszczoła’’- praca plastyczna , konstruowanie z papieru

 • Przedszkolaki oklejają żółtym papierem rolkę po papierze toaletowym i doklejają paski wycięte z czarnego papieru kolorowego,
 • na kole wyciętym z żółtego  papieru rysują czarnym markerem buzię pszczółki , doklejając wycięte  z czarnego kartonu czułki (można wyciąć z kartonu po butach i pomalować kredką, flamastrem, farbą),
 • do tułowia doklejają głowę oraz wycięte z kolorowego papieru, bibuły skrzydła ( skrzydełka możemy wyciąć z białego papieru i pomalować np. kredkami).

06.05 ( środa)

1. *Zabawa pt. ,, Owady na łące”- dziecko porusza się w różnych kierunkach po pokoju, naśladując głosem ciche brzęczenie. Na ustalony sygnał( np. jedno klaśnięcie) dzieci przykucają, na dwa klaśnięcia dzieci poruszają się po pokoju.

* Zabawa pt. ,, Bukiety kwiatków”- dzieci wyobrażają sobie , że są na łące  spacerują co jakiś czas schylają się i zrywają kwiatek na hasło bukiety kwiatów zatrzymują się i podnoszą do góry raz lewą rękę raz prawą.

* Zabawa pt. ,,Biedronki” z pokazywaniem. Dzieci próbują śpiewać  piosenkę wraz z nagraniem. Śpiewając zachęcamy również do pokazywania. Tekst piosenki wraz z opisem ruchów w poniższym linku.

https://www.youtube.com/watch?v=lAJBYmeY560

 

2. Posłuchajcie wiersza  D. Gellner pt. ,, Gąsienica- tajemnica’’. A następnie próbujcie odpowiedzieć na pyta.
 
Idzie ścieżką gąsienica,
kolorowa tajemnica.
Krótkich nóżek mnóstwo ma...
Jedną robi nam „pa, pa, pa!”.
Do widzenia! Do widzenia!
Czary-mary – już mnie nie ma!
Nitką się owinę cała
i przez zimę będę spała!
Gdy ochłodzi się na dworze,
będę spała, jak w śpiworze.
Już się niby nic nie dzieje.
Kokon się na wietrze chwieje...
Gąsienica w środku śpi
i zamknęła wszystkie drzwi.
A na wiosnę - Patrzcie teraz!
Ktoś w kokonie drzwi otwiera!
Macha do nas skrzydełkami...
Kto to jest? Powiedzcie sami.

Pytania do wiersza:

*Co robiła zimą gąsienica?
*W czym spała w czasie zimy?
*Co stało się z gąsienicą, kiedy nastała wiosna?
*W co zamieniła się gąsienica
?

3. A teraz zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami poniżej i je omówienie wraz z Rodzicem.

 • Rozwój motyla

 1. jajka 2. gąsienica 3. poczwarka 4. motyl

 

 • Dzieci po oglądnięciu zdjęć  wybierają jednego motyla i w 2- 3 zdaniach opisują jego wygląd.

A teraz praca dla Was- pt.,, Mój wymarzony motyl, którego chciałabym/chciałbym zobaczyć!!!!’’.

3. Ćwiczenia matematyczne

* Gra w kości- potrzebujemy kostek do gry. Prosimy mamę lub tatę aby z nami pograli. Zabawa polega na równoczesnym rzucaniu kostką. Wygrywa ta osoba, która ma więcej oczek.

* Kwadraciki, trójkąciki, prostokąciki- to potworki, które będziecie tworzyć na podstawie dużej figury określonego kształtu np. trójkąta. Rodzic rysuje na kartce wybraną figurę   i prosi dziecko, by ją przemieniło, np. w kwadracika.

* Architekci- dziecko bierze kartkę i kredki. Rodzic tłumaczy dziecku co ma narysować na kartce.

Np. Na środku kartki narysuj prostokąt, po lewej stronie płot z czterech trójkątów. Nad prostokątem duży trójkąt jako dach. W lewym górnym rogu koło jako słońce a obok dużą chmurkę. W prawym dolnym rogu kwadrat, nad kwadratem trójkąt a w środku kwadratu koło itp. Później kolorujemy rysunek według własnego pomysłu.

07.05 (czwartek)

1. Ćwiczenie logarytmiczne pt. ,, Rób to, o czym mówi wiersz’’. Poruszamy się zgodnie z tekstem wiersza czytanym przez Rodzica, zachęcamy do nauki wiersza ciekawe komu uda się go nauczyć!.

 

 

Zrób do przodu cztery kroki,

I rozejrzyj się na boki.

Tupnij nogą raz i dwa,

a zabawa nadal trwa.

Teraz w lewo jeden krok,

przysiad, i do góry skok.

Zrób do tyłu kroków trzy,

by koledze otrzeć łzy.

 

Klaśnij w ręce razy pięć,

na klaskanie też masz chęć!!!!

Wokół obróć się, raz dwa,

piłka skacze hop- sa- sa.

Ręce w górę i na boki,

zrób zajęcze cztery skoki.

Gdy się zmęczysz , poleż sobie,

i wyciągnij w górę nogę.

 

 1. Poniżej umieszczamy wybrane kwiaty występujące na łące. Dzieci nazywają kwiaty, wypowiadają się na temat ich wyglądu.   

Stokrotka                       Mniszek                                    Chaber

Jaskier                            Maki                                    Pokrzywa                     Dziurawiec

Koniczyna

Może uda Wam się zobaczyć te kwiaty gdy będziecie na łące. Zachęcamy do zrobienia kolorowego bukietu, który później zasuszycie.  

A teraz zapraszamy do sylabowania  : sto- kro- tka ( stokrotka), mni-szek le- kar-ski ( mniszek lekarski), ma- ki ( maki), cha- ber ( chaber) itd.,

Przypominamy sobie również  mieszkańców łąki i sylabujemy : bie- dron- ka ( biedronka) , ża- ba (żaba) , pszczo- ła ( pszczoła) , mo- tyl( motyl), ko-nik po- lny ( konik polny) itd.

 

3.Dzieci uważnie słuchają wiersza czytanego przez dorosłego a następnie odpowiadają na pytania. Wiersz E. Pasławskiej pt. ,, Na łące” .

Na łące, na łące, jest kwiatów tysiące:
są tam stokrotki białe
i dzwonki pachnące,
i dużo innych kwiatów.


Na łące, na łące, jest ssaków tysiące:
są krety czarne, co kopią kretówki
i zajączki szare, co mają ziemne kryjówki
i różne inne zwierzaki…


Na łące, na łące, lata owadów tysiące:
są tam motyle różnokolorowe,
w paseczki i kropeczki,
po kwiatach skaczą pszczółki,
które w chowanego bawią się
i śpiewają sobie tak:
„La, la, la, jestem pszczółka pracusia,
La, la, la, jestem pszczółka pracusia…”


Nad łąką, nad łąką
świeci żółte słonko,
latają tam ptaszki:
jaskółki i sójki i małe kukułki.
Śpiewają piosenki, stukają w bębenki.


I jeszcze na tej łące
jest zielonych potworów tysiące!
Mają oczy takie duże,
a nóżki jak serdelki.
Siedzą sobie cicho w trawie,
lub rechoczą tak:
„Re-re kum, kum. Re-re kum, kum…”

Pytania do wiersza:

 • Jakie kwiaty  rosną na łące?
 • Jakie ssaki można spotkać na łące?
 • Jakie owady latają po łące?
 • Jakie ptaszki latają nad łąką?
 • Czy na łące można spotkać potwory?
 • Jakie zwierzęta są potworami z wiersza?

 

4.Kwiatowe Sudoku

08.05 ( piątek)                                                               

 1. Dzisiejszy dzień przedszkolaki zaczynamy od wysłuchania i omówienia wiersza W. Chotomskiej  pt.,, Jak biedronka zgubiła kropki’’.

 

W poniedziałek bardzo rano

pierwsza kropka wpadła w siano.


Drugą kropką wiatr we wtorek

 grał w siatkówkę nad jeziorem.


W środę kos dał swoim dzieciom

 do zabawy kropkę trzecią.


W czwartek czwarta z siedmiu kropek

 w świat ruszyła autostopem.


Piąta kropka w piątek rano

 wpadła w studnię murowaną.


Szóstą kotek wziął w sobotę

i nie oddał jej z powrotem.


A ta siódma przy niedzieli

spadła w mieście z karuzeli.   

 

Pytania do wiersza:

 • O jakim owadzie jest mowa w wierszu?
 • Ile kropek ma biedronka w wierszu?
 • Kiedy i w jaki sposób zgubiła swoje kropki?

 

                                                               Ciekawostki o Biedronce

Biedronki należą do rodziny chrząszczy. Żywią się mszycami. W Polsce najczęściej występuje biedronka siedmiokropka. Biedronki występują niemal wszędzie : na uprawach rolnych, w lasach, w parkach, ogrodach a także w domach mieszkalnych na roślinach doniczkowych. Biedronki to owady pożyteczne i zasługują na szczególną ochronę, gdyż żywią się mszycami oraz innymi szkodnikami roślin.

 1. Zabawa ruchowa pt. ,,Biedronki na łące’’ –dzieci są biedronkami.  Dziecko recytuje słowa rymowanki ,, Biedroneczko leć do nieba przynieś mi kawałek chleba” . W czasie recytacji biedroneczki rozkładają skrzydełka i fruwają po łące. Na hasło ,, Pająk idzie’’ ( wypowiedziane przez dorosłego )- biedronki odlatują na wyznaczone wcześniej miejsce.

 

Następnie rytmicznie recytują rymowankę : sylabami ( Bie- dro- ne- czko leć do nie- ba, przy- nieś mi ka- wa- łek chle-ba) , z klaskaniem, tupaniem, podskokami.

 

 1. Kropki biedronki to kolejna propozycja dla naszych ,, Smerfów”.
 • Zadaniem jest dorysowanie odpowiedniej liczby kropek na sylwecie biedronki, tak aby na obu skrzydłach było ich  tyle samo.

 • Zadaniem jest uzupełnienie kropek na skrzydłach biedronki w ten sposób , aby każda biedronka miała ich 10.

 • Zadaniem dzieci  jest połączenie każdej  biedronki z odpowiednią cyferką umieszczoną poniżej lub obok ( jak to jest na drugim obrazku).

4. ,, Baloniki’’- Rodzic rysuje na kartce balony i pisze na nich różne litery, szczególne te, z których składa się imię dziecka. Zadaniem dziecka  będzie pokolorowanie balonów, w których znajdują się litery potrzebne do zapisania jego imienia.

 

Miłej zabawy:)

                                                                

 

 

 

 

 

 

 

Zadania do realizacji z religii:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL68BZk9-kmejVuBnbymj3rTC4Ikm5fpcH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

 • Publiczne Przedszkole nr 28 w Rzeszowie
  ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 5
  35-509 Rzeszów
 • 17 7483370 dyrektor
  17 7483372 księgowość
  17 7483374 intendent

Album fotograficzny