• Nasze działania 2021/2022

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Dbając o bezpieczeństo naszych przedszkolaków, dzieci wybrały się na skrzyżowanie aby przypomnieć oraz sobie o zasadach właściwego poruszania się na przejściu dla pieszych oraz utrwalić sobie najważniejsze znaki drogowe.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodzimy Dzień Przedszkolaka. To jeden z najważniejszych dni w całym roku przedszkolnym. Z tej okazji wszyscy starali się aby to święto było wyjątkowe. Panie organizowały różne gry i zabawy jak również konkursy. Celem tego wyjątkowego święta jest dostarczanie dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Wszystkie przedszkolaki bawiły się świetnie!

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Jabłko to symbol polskiego rolnictwa. Jest jednocześnie jednym z najpopularniejszych owoców w kraju i na świecie. Dzieci ze smakiem obchodziły święto jabłka. Celem obchodów święta jabłka, było zachęcanie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródło witamin,   uświadamianie wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się. Dzieci poznały różne odmiany jabłek, proces powstawania owoców oraz budowę jabłka, W tym dniu dzieci wykonywały różne prace plastyczne, dzieci z grupy Ekoludki upiekły smaczna szarlotkę, a Skrzaty przyrządziły pyszny sok jabłkowy. Dzień jabłka dostarczył dzieciom wiele radości.

DZIEŃ OSÓB STARSZYCH

W grupie Tygrysów obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Była to okazja do zwrócenia uwagi na osoby starsze i ich potrzeby oraz wyrabianie szacunku dla seniorów. Dzieci postanowiły umilić i podkreślić ten ważny dzień poprzez przygotowanie laurek z życzeniami i obdarowanie nimi napotkane podczas spaceru osoby.

DZIEŃ DRZEWA

Dzień drzewa przypada w kalendarzu świąt nietypowych na 10 października. W naszym przedszkolu z tej okazji podjęto tematykę drzew oraz dbania o środowisko, wykonano przeróżne prace plastyczne wykorzystując różne techniki.